Rolety okienne dzień-noc - czym się charakteryzują

Rolety dzień – noc to nowoczesne rozwiązanie, które może realnie wpłynąć na komfort życia w mieszkaniu i jednocześnie uatrakcyjnić jego wygląd. Co je charakteryzuje i sprawia, że są wyjątkowe? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Osłony okienne są nieodłącznym elementem każdego mieszkania i domu. Występują one w różnych formach, od nieco archaicznych już zasłon i firanek, przez bardziej nowoczesne żaluzje, aż po najpopularniejsze dziś rolety. Rozwój technologii i chęć poprawy jakości życia sprawiły, że powstało ich kilka wariantów, zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jednym z nich są właśnie rolety typu dzień – noc. Ich cechą charakterystyczną jest unikalna konstrukcja, która pozwala na pełną kontrolę ilości światła wpadającego do pokoju w sposób zbliżony do wspomnianych wcześniej żaluzji. Połączone naprzemiennie pasy dwóch materiałów, mniej i bardziej przepuszczalnego, które nakładają się na siebie, nie tylko doskonale spełniają swoją funkcję, ale też świetnie się prezentują. Mnogość tkanin, z których wykonywane są te rolety, pozwala na bezproblemowe dopasowanie ich do swoich potrzeb i aranżacji wnętrza. Dodatkowym atutem z pewnością będzie łatwość montażu, który możemy wykonać całkowicie samodzielnie i bez użycia narzędzi. Na ogół rolety te, są dostępne w standardowych rozmiarach, dostosowanych do większości okien. Jeśli jednak żaden z nich nie pasuje do Twoich, to dostępne są rolety dzień – noc na wymiar, więc z pewnością znajdziesz rozwiązanie dla siebie.
Jak wiadomo, bardzo często istotnym czynnikiem przy jakimkolwiek zakupie są oczywiście finanse. W przypadku rolety dzień – noc cena nie jest zbyt wygórowana, dzięki czemu każdy może sobie na nią pozwolić. W przypadku zakupu w sklepie minirolety.pl ich koszt zaczyna się już od 20 zł za podstawowy zestaw montażowy. Jeśli więc pragniesz przejąć kontrolę nad naturalnym oświetleniem w swoim domu i jednocześnie dodać mu atrakcyjności, to rolety dzień i noc będą dla Ciebie doskonałym wyborem.